Silk Road Transport

MODERN VE YENİ İPEK YOLU: Silk Road

Eskiden ticaret ve taşımacılık kervanlarla yapılırdı. Gelişen teknoloji lojistik sektörünü de değiştirdi ve geliştirdi. Silk Road, son teknolojik araçları kullanarak uluslararası taşımacılığa yeni bir boyut getirirken en büyük misyonu, tarihi ipek yolu mirası üzerinden geçmiş ile gelecek arasında lojistik bağ kurmak.

Tüm lokasyonlardan özellikle Avrupa ile yakın Asya lokasyonları arasında anahtar teslim proje taşımacılığı, ağır yük taşımacılığı, transit taşımacılık ve konteyner taşımacılığı ile ithalat, ihracat firmalarına hızlı, kaliteli ve güvenilir taşımacılık hizmeti desteği sunmaktadır.

Silk-Road International Transport & Shipping Co.Ltd. 1985 yılında kurulmuş olup, merkezi Tahran'da bulunmaktadır. İran'da Tabriz ve Tahran, Türkiye Operasyonları İstanbul ve Mersin ofislerinden gerçekleştirilmektedir. Firmamız tüm lokasyonlardan özellikle Avrupa ile yakın Asya lokasyonları arasında anahtar teslim proje taşımacılığı, ağır yük taşımacılığı, transit taşımacılık ve konteyner taşımacılığı ile ithalat, ihracat firmalarına hızlı, kaliteli ve güvenilir taşımacılık hizmeti desteği sunmaktadır.

Silk-Road International Transport & Shipping Services Co.Ltd.Şti Karayolu, Havayolu, Denizyolu, sevkiyatı, Gümrükleme ve sigorta hizmetleri operasyonlarını gerçekleştiren aktif bir acente ağına sahip olan “anahtar teslim nakliye” hizmetleri veren Uluslararası taşıma işleri organizatörüdür. Firmamız Fiata (International Federation of Freight Forwarders Associations) ve bu kuruluşun Türkiye temsilcisi Utikad (Uluslararası Taşıma Hizmetleri Üretenleri Derneği) üyesidir.

Başlıca Faaliyet Alanlarımız:
Uluslar arası ve dahili taşımacılık
İhracat-ithalat işlemleri ve gümrükleme
Taşıma türünün belirlenmesi (kara/deniz/hava/demiryolu/nehiryolu/boru hattı/kombine taşımacılık)
Taşıma yönetimi ve taşıyıcı seçimi
Taşıma sözleşmesi ve kapsamının belirlenmesi
Taşıma belgeleri hazırlama
Operasyon ve sevk yönetimi
Maliyet planlaması
Sigortalama Depolama Elleçleme Ambalajlama
Barkod ve Etiketleme
Pazarlama Müşteri ilişkileri yönetimi

FOTOĞRAFLAR